Kvalitní péče o Vaše
domácí mazlíčky

Ill dog image

Vhodná doba na očkování proti psincovému kašli

Psincový kašel, nebo také infekční laryngotracheitida psů, je akutně probíhající onemocnění postihující hrtan, průdušnici a průdušky. Typickým příznakem je záchvatovitý kašel.

Název onemocnění může být ve vztahu k původci trochu matoucí. Jelikož je onemocnění velmi nakažlivé, problémem je v místech, kde se nachází velký počet psů – v psincích. Nezpůsobuje ho tedy virus psinky. Na vzniku onemocnění se podílí různé druhy virů, které potom umožní osídlení sliznice i bakteriím.

Mezi klinické příznaky patří suchý kašel, může být doprovázený dávením. Ojediněle dochází k výtokům z očí a/nebo nozder. Těžší formy infekce se projevují horečkou, apatií, vlhkým kašlem a příp. ztíženým dýcháním.

Onemocnění může odeznít i spontánně cca do 10 dnů, ale často se neléčené případy prodlužují až na několik týdnů. Proto je vhodné navštívit veterináře a zahájit terapii. Ta spočívá v klidovém režimu, podávání vitaminů a léků proti kašli, je-li kašel suchý a úporný. V těžších případech je nutná i aplikace antibiotik.

Prevencí je omezit pobyt mezi nakaženými psy, což je vzhledem k inkubační době složité, nebo lépe očkování psa. Vakcinovat lze štěňata po 3. měsíci věku, kdy úvodní dávku je nutné za 2-4 týdny přeočkovat, poté následuje každoroční revakcinace.

Nyní je vhodná doba k očkování, chraňte svého psa a přijďte do naší ordinace – v říjnu a listopadu máme pro Vás na očkování slevu!

Těšíme se na Vaši návštěvu,

 

MVDr.Lenka Polášková ©

Ordinační hodiny

Pondělí-Pátek 
 
 
až do odvolání
pouze na objednání
 
po telefonické domluvě
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakt

VetPol - Veterinární ordinace Poláškovi
Příční 173
76901 Holešov
Tel: 607 709 553 ordinace@vetpol.cz