Kvalitní péče o Vaše
domácí mazlíčky

Ill dog image

POVINNÉ ČIPOVÁNÍ PSŮ OD R.2020

Vážení klienti, především chovatelé psů,

byla schválena novela veterinárního zákona, která říká, že od 1. ledna 2020 bude povinné očkování psa proti vzteklině platné pouze v případě, že je pes označený mikročipem. Výjimku budou mít pouze starší psi a to, pokud jsou označeni jasně čitelným tetováním, které bylo provedeno před 3. červencem 2011.

Od 15. ledna 2020 navíc platí, že všechna štěňata musejí být označena čipem, a to nejpozději do tří měíců od narození. Avšak pokud je chovatel chce darovat či prodat novému majiteli dříve než ve třech měsících, musí být štěňata označena čipem už v okamžiku předání. Znamená to, že neočipované štěně nelze prodat ani koupit, jinak hrozí účastníku takové transakce pokuta až padesát tisíc korun. 

 

Očkování proti vzteklině nebude úředně platné u psa bez mikročipu – to může být problém, pokud Váš pes poraní člověka…

K aplikaci mikročipu máme veškerá oprávnění a tohoto úkonu se nemusíte obávat. Čipování představuje jednorázový úkon srovnatelný s injekční aplikací. Mikročip o délce cca 1 cm je sterilně aplikován pomocí jehly do podkoží zvířete. Za psa bez označení bude hrozit ve správním řízení uložení pokuty.

Mikročip, a tedy i konkrétního psa, lze následně zaregistrovat do databáze (pro klienty naší ordinace je registrace zdarma). Zatoulané, řádně označené a evidované zvíře má podstatně větší naději, že se vrátí ke svému původnímu majiteli, než neoznačený pes.

Na čipování se prosím předem objednejte na čísle 607 709 553.

S pozdravem,

Poláškovi

 

Ordinační hodiny

Pondělí-Pátek 
 
 
až do odvolání
pouze na objednání
 
po telefonické domluvě
 
 
 
 
 
 
 
 

Kontakt

VetPol - Veterinární ordinace Poláškovi
Příční 173
76901 Holešov
Tel: 607 709 553 ordinace@vetpol.cz